Duben 2017

Jak to u mě vypadá?

26. dubna 2017 v 13:14 | Meh |  Z hlubiny duše
Popravdě netuším, jestli sem ještě někdo codí, jestli někdo kouká, zdali přidávám. Statistiky říkají, že ne. Nevadí :)

Chodím k psychiatrovi. Jo. Vážně.

Důvodem je zhoršení. Ne v oblasti jídla, to je prej hrozné samo o sobě (ano, stále se bojim, že přiberu), ale v oblasti vztahů s lidma. Lidi mi dělají problém. Pořád mi připadá, že mě někdo sleduje a hodnotí, nebo že se mi směje, nebo že si o mě myslí něco horznýho... Ve škole se bojím, že se někomu podřeknu (což s emi dneska mimochodem stalo, doufám, že si toho nikdo nevšiml) a tomu někomu dojde, co se se mnou děje. Jeden učitel to přirovnal k tomu, že se chovám jako duch. Asi na tom něco bude... Nechci vynikat, chci tam prostě přežít a zmizet pryč. Někdy bych nejraději nevylezla z postele.

Zajímavé je, že stýkat se s lidmi, tkerý mě znají už jako hubenou, mi nevadí. Bojím se jen těch setkání, které obsahují někoho, kdo mě znal tlustou. Sad story :))))

Tolik asi k mému výplivu -> ŽIJU, spíš přežívám. Oh, a váha? 51,1 kg...


14.4.

14. dubna 2017 v 22:01 | Meh |  Den za dnem
11.4.
5:45 - jogurt s granolou (1/3 malé misky), perník
9:45 - jogurt s granolou (půlka malé skleničky)
12:30 - žitné těstoviny se zeleninou (2/3 misky)
18:15 - panini s kuřecím masem

Váha: 52,5 kg

12.4.
7:45 - tvaroh Milko 5% tuku čokoláda, granola, perník
13:30 - hovězí knorr do hrnečku, plátek žitného chleba
19:00 . kuřecí Knorr do hrnečku, celozrná houska

Váha: 51,8 kg

13.4.
7:45 - třízrná kaše s granolou
13:45 - žitné těstoviny se zeleninou
18:50 - gnocci s kuřecím masem a špenátem (250g, snězena tak půlka)

Váha: 52,5 kg

14.4.
10:30 - skořicovo-jablečný muffin
12:30 - zbytek gnocci
18:15 - knorr pancakes do hrnečku, celozrná houska

Váha: 52,0 kg

Od středy mám dá se říci prázdniny. Může za to můj krátký rozvrh ve středy a fakt, že jsem měla naplánovanou návštěvu zubaře tak, že bych ve škole byla na půl hodiny a to i mamka řekla, že to nemá cenu. Nakonec jsem ještě před zubařem skončila u psychiatra... Uvolnil se termín a já dostala přednost. Takže teď budu mít každých 14 dní sezení. Mám z toho na jednu stranu dobrý pocit, na tu druhou takový divný. No, uvidíme.

Ve středu, ve čtvrtek, dnes a zítra a pozítří jsem v práci. Začíná to pro mě být trochu náročné, ale nějak si to nechci přiznat. Hlavně, když jsem v práci tak něco dělám a nemyslím na jiný p*čoviny.

Pomalu jsem totiž zjistila, že nedokážu, jako dřív, jen sedět a nic nedělat. potřebuju mít buď něco naplánovaného, co budu dělat, či začnu něco jentak. Třeba vařit nebo péct. Pojem jako 'volné odpoledne' u mě tak nějak přestal existovat.

Včera jsme s rodiči byli na večeři. Dala jsem si gnocci, tkeré byly hrozně moc dobré! Bohužel jsem už v polovině té 250g porce nemohla, tak jsem si to nechala zabalit sebou a snědla to dnes k obědu. byla to opravdu ňamka :)

Dneska, když jsem přišla domů, tak si táta z lendice vzal zbytek tuňáka, vzal si plku chleba a začal ho jíst. Načež mladší ségra zahlásila, že má hlad. Mamka s tím nesouhlasila, že nemá, že na noc se nemá jíst a tak. Nevím, jak to nakonec dopadlo, protože jsem odešla do sprchy. Ale stále ve mě hlodá to slovo 'na noc se nemá jíst'... Chjo

Včera se mi taky stala nemilá věc. Neskutečně mě bodlo v ledvinách. Takovým stylem, že jsem se bolestí skácela k zemi a slzela jsem a vydýchávala to tak 15 minut... naštěstí doma nikdo nebyl, ale pak mě celý den docela bolely ledviny. Takže jsem si v lékárně koupila bylinkový čaj an podporu fnce ledvin a močových cest a jakési prášky, které by měli pomoct v detoxikaci. Dále doberu centrum a koupím zítra do práce magnesii. Snad to nebude špatný dál.

Doufám, že se máte dobře, já jdu teď spát... Ale doufám, že vás brzo oběhnu :)

Meh


10.4.

10. dubna 2017 v 20:57 | Meh |  Den za dnem
6.4.
6:45 - 1/3 corn bagetky s gervais
9:45 - jablko
13:30 - 1/3 misky rýže s wok zeleninou
15:30 - 1/3 z oběda
19:00 - 2 sběračky gulášovky, žitný chléb

Váha: 51,4 kg

7.4.
5:45 - 4% Milko jogurt citron+limetka, granola
9:45 - Fittness rajče+bazalka křehké plátky
13:30 - kuřecí maso, hranolky
20:00 - půlka mističky kuřecího s rýží

Váha: 52,2 kg

8.4.
7:45 - sojový dezert Alpro čokoláda, granola
13:30 - zeleninové kungpao s rýží (Vegg and Go)
20:00 - Knorr kuřecí do hrnečku, celozrná houska

Váha: 52,8 kg

9.4.
9:45 - třízrná kaše+granola, perník
13:00 - kuřecí s rýží, hranolky
14:15 - perník
19:45 - sběračka gulášovky

Váha: 52,6 kg

10.4.
5:30 - activie+granola, perník
9:00 - tyčinka BigFruit 40g
14:00 - rýže s kuřecím masem (mistička)
16:15 - banán
19:15 - rýže s kukuřicí a tuňákem

Váha večer: 53,0 kg

Snad je to na tom vidět, ale začala jsem se znovu snažit. Jde to se mnou jako na houpačce. Jsou dny, kdy váhu neřeším a je mi to putna. Jsou ale i dny, kdy pak v noci ležím na posteli, koukám do stropu a slzy mi tečou z očí. A ten hlas mi šeptá, jak moc jsem toho snědla a jak moc jsem špatná. Snažím se ho neposlouchat...

Dneska jsme byli na exkurzi v Terezíně. Bylo to tam fajn, akorát se mi udělalo trochu blbě a málem jsem sebou šlehla, to proto ten banán. To když si chytrá Meh nevezme hroznovej cukr, že jo...

Snad se vám holky daří :)

Meh


5.4.

5. dubna 2017 v 21:32 | Meh |  Den za dnem
3.4.
6:45 - 4% milko jogurt meruňka a med, musli
9:45 - 60g přesnídávka
14:00 - bagetka s kuřecím masem
19:30 - 140g salát s kuřecím masem

Váha: 52,0 kg

4.4.
5:45 - dezert Alpro sojový čokoláda, hrstka musli
12:45 - kuřecí plátek s rýží
19:00 - 100g salát s kuřecím masem

Váha: 51,6 kg

5.4.
6:45 - 0% milko čokoláda jogurt s hrstkou musli
12:15 - kus kus se zeleninou 1/3 misky
16:30 - 1/3 misky kuskus se zeleninou

Váha: 51,4 kg

Nebudu vám lhát... Nesnažím se. Vlastně mi to začlo být spíš jedno. Asi jsem v depresi... Mám neksutečný trach z kontaktu se spolužáky a kamarády a ještě větší z kontaktu s rodiči. Nejraději bych se zavřela do pokoje a chodila jen do práce.

Dneska ráno jsem se pohádala s mamkou, ujel mi autobus a tak jsem šla pěšky. Ani jsem se nesnažila nějak do školy spěchat, přišla jsem o půl hodiny později a bylo mi to jedno. Celý den jsem nedokázala s nikým komunikovat a už jsem se jen těšila, až konečně vypadnu ven. Bylo mi vnitřně hrozně špatně, poslední hodinu jsem ve třídě málem nevydržela. Když zazvonilo, vypálila jsem domů tak ryvhle jak nikdy. DOma jsem chvíli byla v teplé sprše, pak si zalezla do postele a odmítala vylézt. Nicméně jsem vylézt musela...
O půl páté přišel táta. A co myslíte, pohádala jsem se i s ním. Protože mi fakt hrozně moc pomáhá, když na mě řve a vyhrožuje mi různejma hospitalizacema... To mě jenom utvrzuje v tom, že se chci odstěhovat.

Nemám k rodičům důvěru. Vůbec. Nevím, čím to je, ale prostě se jim nechci svěřovat, nechci.

Dneska byl rodičák, já samozřejmě byla v pohodě, nemám špatný známky. Učitelka prej řekla, že jsem se sklidnila. Páni. Dík. Tomu jsem se málem zasmála nahlas.

Je mi teď všechno jedno... Známky, škola a tak. Učení. J emi to jendo jak co dopadne. Nezajímá mě to...

Jsem prázdná, cítím se prázdná. A sama...

Meh


2.4.

2. dubna 2017 v 20:47 | Meh |  Den za dnem
31.3.
6:45 - čiroková kaše s musli, kousek perníku
9:45 - 50g tmavá bulka
13:45 - 1/2 misky rýžové nudle se zeleninou
18:00 - 2/3 misky rýžové nudle se zeleninou

Váha: 52,0 kg

1.4.
9:45 - 180g activie, muffin domácí
12:30 - 3 kousky pizza hawaii
16:00 - 92g sušená papája bez přidaného cukru

Váha: 52,2 kg

2.4.
8:00 - čiroková kaše s musli, muffin (cítila jsem se přežraně)
13:00 - kuřecí plátek s hruškou, brambory (říkala jsem, že je toho na talíři hodně, nicméně jsem se to pokusila sníst, což se mi i povedlo, ale cítila jsem se hrozně plná)
15:00 - dva kousky piškotové rolády, kousek jablka (->plnost)
19:30 - tortilla se zeleninou (a zase plnost...)

Váha: 52,2 kg

Kar, máš pravdu... Takhle recovery nevypadá. Chci jíst víc, ale zároveň nechci. Došla jsem k závěru, že to nejsem já, kdo chce přibrat, ale okolí. Okolí chce, abych jedla, abych přibrala. A mě to občas jde. Do té doby, než se na váze objeví vyšší číslo...

V úterý jsem se příteli zhroutila do náruče. Brečela jsem a pořád opakovala, že chci normálně jíst a nebát se, že přiberu. Že si chci dát nezdravé jídlo třeba z mekáče, nebo KFC, nebo od číňanů a nebát se, kolik to v sobě má a že zase přiberu na svou původní váhu. Chápal mě. A já mu za to jsem vděčná.

V pátek se scházíme jakožto větší smíšená skupina lidí. Docházím tam takhle už dva roky. Ale v poslední době cíím, že tam nechci být.
Dneska jsem byla v církvi a na začátku kázání jsem začala pociťovat nával paniky. Vedle mě seděl přítel. Řekla jsem mu, že chci domů. Odvedl mě do předsálí, kde bylo jen pár lidí. Sedla jsem si na okno a začala brečet. Panika mi svírala vnitřnosti a úplně všechno. Ale on tam stál se mnou, obímal mě a hladil po zádech a šeptal uklidňující slova.
Asi jsem si vypěstovala sociální fobii... Jako jo, jsem zvyklá, že nemám moc ráda skupiny lidí pohromadě, ale přátelé mi nevadili. Teď mezi ně ale nechci chodit. Nevím, co s tím mám dělat.

Asi to fakt nezvdlánu sama a potřebuju psychologa. Já nevím. Moje nálada je jako na houpačce. Všechno je super, mám chuť na něco, tak si to dám a v poloviě příjdou výčitky, chce se mi to vycvičit a další den nejíst. Přistihuju se, že nechci jíst vůbec nic, nikdy. Jen proto, že nechci cítit ten pocit jídla v ústech a pocit plnosti v žaludku.

Chci být zase normální (v rámci možností samozřejmě). Dát si zmrzlinu s kamarádama a neřešit to. Tak moc to chci. Ale moje hlava je prostě silnější... Občas se m povede ji porazit, ona na chvilku zmlkne, ale pak se vrátí a je o to silnější.

V pátek jsem odpoledne chytla depresivní náladu... Psala jsem třem lidem a ani jeden s emnou nemohl jít ven, protože už měl jiné plány. Byla jsem z toho hrozně smutná, takové to uvědomění, že vlastně nemáte nikoho, s kým můžete něco podniknout. Tak jsem se sebrala a šla upéct muffiny. Banánové s hořkou čokoládou, skoro bez cukru. Jsou hodně dobrý. A hodně sytý. V sobotu mě ráno porbudila mladší sestra. V noci jsem moc nespala a byla jsem z toho frustrovaná, takže jsem hned ráno vstávala se slzama v očích. Tak jsem se sebrala a udělala pro rodiče lívance na večeři (jeli pryč). Plánovala jsem jít po delší době za kobylkou. Na celé odpoledne, hrozně jsem se na to těšila. V 11 mi ale psal kolega z práce, že druhej kolega se v pátek trochu zrušil a je nepoužitelnej, jestli bych mohla do práce. Kývla jsem na to. Proč? To dost hezky definoval můj přítel:
"Nechceš si je znepřátelit. Hrozně se bojíš, že o ně jako o přátele příjdeš. A tak jim kejvneš na všechno.''
vystihl to úplně přesně... V práci jsem byla od jedné do devíti. A za kobylkou nejela. Hrozně mě to mrzelo. Ale mohla jsem si za to z části sama.

Nevím, co se sebou. Někdy je to super, říkám si, že je to lepší, že už je mi konečně líp a všechno je super. Část mě ale ví, že zase příjde pád a že to zase bude v háji. Jsem divná...

Meh


První duben

1. dubna 2017 v 12:09 | Meh |  To ostatní
Dnes je prvního dubna.

První duben je den, kdy někteří lidé velmi rádi zkoušejí na svých kamarádech/blízkých/neznámých lidech aprílové žertíky. Nemám nic proti srandě, ale občas ty žertíky zabolí.

Proto vás prosím, kdokoliv zavítáte sem na tenhle blog:

Neříkejte nikomu ze srandy, že jste otěhotněly.
Neříkejte nikomu, že vám někdo umřel/či nafingovat svou vlastní smrt.
S nikým se ze srandy nerozcházejte.
Nedělejte si srandu z podvádění ve vztahu.
Nedělejte si srandu z psychických poruch.

Protože i nevinný žertík se může přehoupnout v něco, co už nepůjde vrátit.

Vaše Meh :)