Listopad 2017

Unknow

29. listopadu 2017 v 15:14 | Meh |  Den za dnem
28.11.
5:30 - pohanková kaše s banánem
9:55 - malý banán
13:00 - rýže s meruňkami a skořicí, slazená trochou medu
20:00 - bramborová polévka, žitný chléb

29.11.
6:00 - rýžová kaše nomina s banánem
9:40 - skyr višeň
14:45 - celozrnné těstoviny s kukuřicí a tuňákem
Večeře: salát

Měl to z toho, že chlemtal vodu od naší kočky, pitomeček můj malej. Příjde mi, že si tak nějak střídá dny. Jeden den je hodnej jako andílek, skoro o něm nevím, a další den zlobí jak vojsko čertů. Dnes je bohužel jeden z těch dnů, kdy zlobí. To dokládaly kapesníky strategicky rozházené po pokoji a celá (tedy, rozkousaná) krabice od nich v jeho pelechu. Dále ocutnal vosk do lampy a svíčku. Pitomeček malej... Jen doufám, že mu nebude nějak jó šouflajs. Momentálně spinká na gauči.

A já? Já jsem unavená. Jak psychicky, tak fyzicky. Včera mi trohcu zvedl náladu trénink, to bylo moc fajn. Problém je, že se to zase promítá do mého jezení. Zase začínám nevědomky přemýšlet nad množstvím snězeného jídla, zastavuji se v jezení a přestávám jíst svačiny... Nevím, jestli mě to mrzí, asi ano. Ze všeho nejvíe se ale bojím. A to hlavně toho, že to nezvládnu a někam mě zavřou.

Snad je vám fajn :)

Meh


What is wrong

27. listopadu 2017 v 18:57 | Meh |  Den za dnem
26.11.
8:00 - skyr meruňka, dvě lžičky tiramisu
12:45 - špagety se zeleninou a mletým masem
19:00 bramborová domácí polévka (z vývaru, nijak nezahušťováno, brambory, houby, hrášek a mrkev), celozrnná kaiserka

27.11.
6:15 - skyr jahoda s musli
13:00 - light wrap (kuřecí grilované maso, čerstvá zelenina)
18:50 - žitné těstoviny se zeleninou

Včera byl jeden z horších dní. Cítila jsem se tak nějak divně a chtělo se mi brečet. Malý princ (jak chlupáčovi říkám) nebyl úplně hodný. Jdeme ven, vyurá se, příjdeme domů a do deseti minut se vyčurá někde doma. A ne jednou. Nechápu co se děje, v sobotu to nedělal, normálně si říkal když chtěl a chodil tak jednou za dvě až tři hodiny. Bojím se, že mu něco je, že třeba nastydl, nebo se něco děje. Vyčůral se totiž i do pelíšku, což psi obvykle nedělají, obzvláště ne chrti, ti jsou většinou totiž nadměrně čistotní.Když jsem brečela, přišel za mnou, olízal mi slzy a lehl si mi na klín.

Dneska to není o moc lepší. Byli jsme se školou v Praze. ANo, zase v Praze, v poslední době tam fakt jsem poměrně často. Cestou zpět jsem tak nějak klimbala, Malý princ totiž v noci stává a chodíme ven, takže se moc nevyspím. jen doufám, že to neskončí mým kolapsem.

Snad se máte dobře :)

Meh


He is mine now

25. listopadu 2017 v 11:19 | Meh |  Den za dnem
24.11.
5:45 - ovofit višeň, jablečná tyčinka z pyré
9:45 - banán, kefírové mléko
13:45 - gulášová polévka (vitana), žitný chléb
16:50 - půl tvarohu
19:00 - žitná bagetka se sýrem, salátem a bílkem

25.11.
8:00 - pohanková kaše Nominal
12:30 - gnocci se špenátem a kuřecím masem (doma vyrobeno)
15:40 - tapiokový puding
Večeře: bramborová polévka (vitana), celozrnná kaiserka (asi :) )

Tak to malé zlatíčko mám doma. Když jsme přijeli, byl trochu smutný a okamžitě zalezl do pelíšku, kde usnul. O půl druhé ráno jsme poprvé šli ven, o půl šesté podruhé, to taky dostal snídani, a nakonec jsme vstali před osmou. Teď spnká v obyváku na dečce a já tomu pořád nemůžu uvěřit, co za poklad to mám doma. Ani nestíhám vnímat ten hlas, co našeptává ošklivý věci o mně a o jídle. Jeho ňuchnání čumáčkem mě opravdu dokáže rozveselit. Je to zlatíčko.

Jsem docela unavená, což se dá předpokládat. Dnes chci ve chvílích, kdy bude spát, dělat na maturitních otázkách. Snad jich zvládnu alespoň pár.

Rodiče jsou, už asi pátou sobotu v řadě, zase pryč. Vadí mi to z toho důvodu, že musím vařit oběd sobě. Přestává mě bavit vymýšlet, co budu vařit a jak to budu vařit atd. Dochází mi nápady :/
Moc děkuju za tipy na svačiny! Už včera jsem namočila taiokové perly a dnes z nich budu dělat pudink :) Těším se!

Doufám, že se máte fajn, ještě možná něco připíšu :)
Meh


Move this, move that

23. listopadu 2017 v 15:24 | Meh |  Den za dnem
22.11.
6:45 - skyr jahoda, babiččina borůvková buchta
9:45 - Bebe americké brusinky
13:10 - špagety se zeleninou
16:15 - skyr malina
19:15 - vajíčko, žitný croisaint

23.11.
6:30 - skyr brusinka, kousek domácího perníku
9:40 - 2 datle, 2 plátky sušené papájy, 3 oříšky
12:40 - bramboračka (vitana), půlka žitného chlebíku
15:40 - půl tvarohu
19:30 - žitná bagetka podomácu naplněná šunkou, salátem a vajíčkem

Dneska stěhujeme můj pokoj. Tedy, stěhujeme, spíš předěláváme. Uý zítra totiž je ten den, kdy přijede on. Malý princ, jak mu s láskou přezdívám (ano, inspirováno Exupéryho filozofickou pohádkou, kterou zbožňuji) přijede už zítra večer. Dnes tedy sundáváme u mě koberec. Vytahala jsem sama z pokoje všechno, kromě opravdu hodně těžké knihovny a postele (oboje jsme jenom šoupala po zemi, abych mohla pod tím vysát). Mám tedy poměrně vytahané ruce, ale o bych pro něj neudělala.

Mám na vás poměrně důležitý dotaz, co si tak dát k odpolední svačně? Odpolední svačiny jsou totiž pro mě něco úplně, ale úplně neznámého. Jedla jsem je snad jenom v době, kdy jsem navštěvovala výživovou poradkyni a to si pamatuji, že to byl tvaroh. Tem si samozřejmě ráda dám, jenže co jiného? Tvaroh mi přijde poněkud jednotvárný a jednotvárnosti si užiju až až i s jinými jídly. Tak prosím tipy do komentářů ^^

Meh


Day by day

21. listopadu 2017 v 10:39 | Meh |  Den za dnem
20.11.
7:35 - skyr meruňka, kousek borůvkové buchty od babičky
12:00 - 2 kousky špaldového chlebíku, activia nápoj maracuia a acai
16:15 - trochu neslazeného jáhelníku s nakrájenou meruňkou
19:15 - žitné těstoviny se zeleninou

21.11.
5:45 - skyr ostružina, kousek borůvkové buchty od babičky
10:10 - banán
13:30 - pohanková palačinka (ještě nevím s čím)
Jsem hrozná a nevečeřela jsem, páč jsem musela na rychlo do práce a pak padla do postele vyčerpaná au navená... Chjo

Tohle počasí je fakt hrozné. Sále jenom prší, je zima a takové temno. Nemám takovýhle podzim ráda. Co ale zbožňuji jsou vánoce. Vánoční atmosféra už pomalu všude začíná a to je něco, co si chci opravdu užít. Nemám tey ještě dárky (což už bych asi měla začít řešit, aby to pak nebylo drahé jak něco), ale mám je většinou vymyšlené.

Maturitní otázky si dělám sama, protože málokdo z toho předmětu maturuje a ti, kdo z něj maturovali buď otázky už nemají nebo je někde zašantročili, případně se prý na maturitu učili půl svaťáku ze zápisků (haha, to byhc umřela stresem). Vždycky, když vidím profesora, kterého máme, tak se cítím provinile, že ty otázky ještě nemám. Tedy vlastně mám jednu. A to si myslím že ještě poměrně špatně zpracovanou. Nevadí :D

Pracuji u hudebních nástrojů a potřeb. Práce mě zezačátku hrozně moc bavila, milovala jsem to tam. Později jsem to tam začala nenávidět. Ne kvůli sortimentu, ale kvůli jednomu kolegovi, který mě pokaždý, když jsem s ním byla na směně, absolutně psychicky vyčerpal. Musela jsem se tedy domluvit s vedoucím, že s ním na směny hcodit nebudu, protože to s ním prostě nedávám. Práce v hudebninách je fajn, můžu hrát na klavíry, kytary, elektrické kytary různých značek a tvarů, můžu zkoušet různé vymoženosti, což mě občas opravdu baví. Úplně práce snů to taky není, ale je to fajn :D Co vy a práce/brigáda?

Doufám, že se máte fajn :)

Meh


Time goes fast

19. listopadu 2017 v 18:41 | Meh |  Den za dnem
17.11.
9:30 - skyr jahoda s musli
12:40 - kuřecí plátek s hruškou, rýže
20:40 - troška zeleninového salátu, žitný chléb
Mimo: přesně 20g nachos

18.11.
8:45 - skyr višeň, banánový chlebík ze špaldové mouky
12:00 - kuřecí plátek s hruškou, brambor
16:00 - bílý jogurt s musli
21:15 - bramborová polévka (z pytlíku), celozrná kaiserka

19.11.
9:10 - skyr brusinka s musli
13:30 - kuřecí plátek s bramborem
16:00 - 2ks štrůdl
19:00 - brambor se zeleninou (?? asi, ještě nevím)

Když vše půjde dobře, již ve tenhle týden mě bude po bytě provázet ťapkání malého ďáblíka. Moc se na něj těším. Doufám, že to do té doby vydržím, co se týče myšlenek.

V pátek, jak vidíte, jsem si k sobě vzala nachos. Musela jsem je odměřit, nechtěla jsme sníst všechny, ale zároveň jsem si chtěla dát alespoň nějaké, v rámci svého vracení ''zakázaných ptoravin'' do jídelníčku. Tak jsem si je odvážila, abych z toho neměla žádné výčitky. Nejsou výživově tak špatné, stále lepší než normální brambůrky, které těžko říci, kdy si zase dám. Třeba vůbec nikdy. Nechci totiž začít jíst jako prase a tím dostát Jojo efektu jako prase. Chci se dostat na 55 kg minimálně. Na té váze nejlépe zůstat, případně jít MAXIMÁLNĚ na 59 kg. Ale kdo ví, třeba se naučím mít ráda svoje tělo a začne mi to být všechno jedno :)

Včera jsem byla v práci, bylo tam hdoně lidí, nezastavila jsem se, a jsem si říkala, co to do nich vjelo, že chodí stále další a další. Proto je večeře ak pozdě. Spala jsem totiž zároveň u ségry, která naštěstí bydlí kousek. V noci jsem se teda moc nevyspala, ale to je už jiná kapitola.

Cítím se unaveně, zhoršuje se mi exém, protože se stresuju s tím, že nestíhám dělat maturitní otázky. Jeden ze světlých bodů je ale to, že na ten obor, na který chci (ten blíž domovu), by mě nejspíše vzali bez příjmaček. To znamená, že se můžu soustředit víc na maturitu. Už mám přihlášku k maturitě a víme už i termíny. Začíná být děsivé, jak mič as proklouzává mezi prsty. Nestíhám se ani zastavit a už je další týden pryč. Je to poměrně depresivní...

Koukala jsem na pohádku Lilo a Stitch. Je to hrozně hezká disneyovka, moje oblíbená.

Meh


Hello, darkness, my old friend

16. listopadu 2017 v 20:44 | Meh |  Den za dnem
15.11.
6:40- skyr malina, kousek biskupského chlebíčku
9:40 - banán
13:00 - rýže se zeleninou
16:15 - půlka žitmého chleba
20:00 - salát, žitný chléb

16.11.
6:30 - nic :(
8:45 - skyr malina, biskupský chlebíček
12:45 - gnocci s hříbky
16:00 - bílý jogurt
20:20 - zeleninový salát, žitný chléb

Dneska se mi povedlo efektivně zaspat... Ještě rozespalá jsem tedy zbalila svou obvyklou snídani a vydala se do školy. Probudila jsem se až tak ve dvanáct. Byla jsem dnes se ségrou na obědě a bylo to moc fajn. Gnocci byly moc dobré, tu restauraci v které jsme byly mám moc ráda.

Začíná mi zase nebýt dobře... Naštěstí se to nepodepisuje na jídle, spolužačka se mě ptala, co se děje, že jsme taková zase zamlklá. Ví o tom, že jsem nemocná. Řekla bych, že ve škole to je takové, jak se říká, veřejné tajemství. Všichni to ví, ale nikdo o tom nemluví, jen kolem mě chodí po špičkách a vrhají ppo mě starostlivé pohledy, když s děsem v očích odmítám nějakou potravinu, co mi někdo nabízí. Jsem ráda, že to nekomentují, nesnesla bych, kdyby to dělali.

Zítřejší volno vítám s otevřenou náručí, jsem tak moc unavená...

Snad se máte fajn :)
Meh


No time...

14. listopadu 2017 v 21:36 | Meh |  Den za dnem
13.11.
6:30 - skyr jahoda, biskupský chlebíček (zdravá verze)
9:40 - malé jablko, čtvereček hořké čokolády
12:50 - skyr borůvka (-30% cukru), celozrnná kaiserka
16:15 - banán
19:15 - zeleninový salát, celozrnná kaiserka

14.11.
5:45 - skyr višeň, biskupský chlebíček (zdravá verze)
12:10 - kuřecí plátek s brusinkami, brambory
16:00 - corny oříšková
20:00 - kebab (!!)

Ano, vidíte správně. Dala jsem si kebab. Měla jsme na něj chuť a přítel mě tam zatáhnul a koupil mi ho. SNědla jsem ho celý, užila jsem si to a potom jsem byla šťastná jak malá holka, že jsem to zvládla. No, snad mi nebude moc špatně :)

Dneska jen takhle krátce, jsme hrozěn unavená. Dobrou noc :)

Meh


Another week is gone

12. listopadu 2017 v 19:51 | Meh |  Den za dnem
11.11.
9:30 - skyr ostružina s musli
13:30 - brambory se zeleninou
16:30 - 1/3 vaničky tvarohu
19:55 - celozrná bagetka, bílek

12.11.
8:00 - skyr jahoda, biskupský chlebíček (zdravá verze)
12:45 - polévka zeleninová, kuřecí plátek s bramborem
15:45 - 2ks štrůdl, ždíbek perníku (jen na ochutnání)
19:00 - žitný chléb, bílek

Myslím si, že jsem s jídlem udělala docela pokrok. Například dnes jsem od mamky přítele dostala na talíř opravdu poměrně velkou nálož, nejprve jsem se lekla a málem zpanikařila, ale nakonec jsem se odhodlala k tomu, že to prostě sním celé. Za prvé jsem měla hlad a za druhé, vždyť to je jen kuřecí a brambor. A víte co? Povedlo se mi to! Byla jsem na sebe opravdu hrdá.

V sobotu padlo konečné rozhodnutí íohledně pejska. Takže vám můžu hrdě a s radostí oznámit, že se brzy stanu majitelkou chlapečka plemene vipet. Jsem hrozně moc ráda, myslím, že to kvůli tomu takhle jím. Že mě takhle nakopnul. Neříkám, že od té doby, co jsem ho chovala nepřišly žádné špatné stavy. Přišly, docela dost špatné, například v pátek večer a v noci, ale naštěstí se to nepodepsalo na jídle.

Doufám, že se máte dobře :)
Hodně štěstí do nového týdne!
Meh


Oblivion

11. listopadu 2017 v 2:03 | Meh |  Den za dnem
9.11.
6:30 - skyr višeň
9:45 - banán, 4 oříšky
12:40 - špagety se zeleninou
16:15 - yogobela (0% tuku a cukrů)
20:20 - žitný chléb, bílek

10.11.
5:45 - skyr malina s musli
9:45 - cerea tyčinka tvarohová s malinou, banán
14:30 - kukskus se zeleninou
19:00 - celozrná ciabatta s pomazánkovým máslem
Mimo: bílé víno, cuba libre, asi tři na půl snězené muffiny (vždycky jsem do něčeho kousla a pak to udala někomu jinému...)

Do sobotního rána se rodiče musí rozhodnout, zdali mi pejska pořídí nebo ne. Abych pravdu řekla, cítím se smutně. Hrozně se bojím, že řeknou, že ho nezvládnu a nepořídí mi ho. Nevím, jak to zvládnu...
Na tréninku jsme včera byla šťastná, jenže pak jsme se začaly učit novou choreografii. Zase rychlou a takovou juchavou. A já propadla msutné a apatické náladě. Nejlépe se mi totiž tancujou lyrické choreografie, ne jazzové. A tohle už je třetí jazzovka, kterou se učíme. Je mi z toho všeho tak nějak do breku, ani nevím proč...

Dnes je den, kdy je naše třída slavnostně stužkována. Včera jsem dělala 4 plechy muffinů a dnes domazávám jednohubky, které sotva stíhám (čtěte nestíhám), do toho se oblíkám, maluju, vyřizuju hovory, chystám se na zkoušku na koncert a volám si taxíka, protože nikdo z mých dostupných řidičů prostě nemůže. Zrvna dnes. Jako naschvál. Jsou to fakt divné dny.

Teď jsem se vrátila z večírku se třídou, kde jsme byli slavnostně pasovány na maturanty. Mám z toho trochu 'depku', páč už se to fakt blíží závratnou rychlostí a fakt mě to děsí. Všechno je tak nějak rychlé. Na večírku bylo samozřejmě hrozně moc jídla. Ráda jsem doplňovala všelijaké druy zákusků, slaného a sladkého pečiva a všeho možného, to mě bavilo. Málokdy jsem si ale něco dala sama. Nic jsem nesnědla celé, ale dala jsem si, což samo o sobě považuji za poměrně úspěch, vzhledem k tomu, jak pozdě to bylo. Teď jsem ale taková zachmuřená. Radči tedy šup do postele.

Dobrou noc
Meh